Podsumowanie Konkursu na Najbardziej Usportowioną Szkołę Ponadgimnazjalną Powiatu Puckiego

W dniu 27 czerwca 2017 r. w Osadzie Średniowiecznej w Sławutowie odbyło się podsumowanie Konkursu na Najbardziej Usportowioną Szkołę Ponadgimnazjalną Powiatu Puckiego. W tym roku udział wzięło 6 szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu, startując w 27 punktowanych konkurencjach. Do klasyfikacji końcowej, zgodnie z regulaminem, zaliczały się  miejsca osiągnięte w poszczególnych zawodach, zgodnie z punktacją: I miejsce 20 pkt., II – 16 pkt., III – 14 pkt., IV – 12 pkt., V – 11 pkt., VI – 10 pkt.

Zdecydowanym zwycięzcą XVI edycji konkursu, po raz 9 w historii, zostało I LO w Pucku, które wygrało rywalizację w 16 konkurencjach, zdobywając w sumie aż 482 pkt. Drugie miejsce przypadło ZSP w Kłaninie – 420 pkt. (5 zwycięskich konkurencji). Na najniższym stopniu podium stanęło PCKZiU w Pucku – 378 pkt. (4 zwycięstwa). Dalsze miejsca: IV – ZS nr 1 we Władysławowie, V – LSM w Pucku, VI – ZSO w Helu.

Najlepsze szkoły biorące udział otrzymały pamiątkowe puchary wręczane na ręce dyrektorów szkół przez zaproszonych gości – oficjeli powiatu puckiego: starostę Jarosława Białka, przewodniczącego Rady Powiatu Adama Zażembłowskiego, naczelnik wydziału edukacji zdrowia kultury i promocji Iwonę Domachowską oraz specjalistę d.s. edukacji Romualda Głuszko.

Szkoły otrzymały również nagrody finansowe w postaci sprzętu sportowego.