Wydarzenia Sekcji Piłki siatkowej dziewcząt – młodziczki

Młodziczki z 3 miejscem w II lidze

Młodziczki zajęły 3 miejsce w II lidze w 7 turnieju ligowym, który odbył się 7 lutego w Stężycy. Niestety w czasie tych zawodów kontuzji pleców doznała Nikola Łysakowska, a z różnych przyczyn nie mogły wystąpić Agata Płóciennik i Marta Darga. Wynik więc można uznać za zadowalający. Ostatni turniej ligowy odbędzie się w dniu 6 marca. Gospodarzem będzie najprawdopodobniej UKS Zatoka 95 Puck. Ich przeciwniczkami będą TKS Reda Ciechocino, Czarni Słupsk oraz Gedania II Gdańsk. Młodziczki obecnie zajmują 6 miejsce na 26 zespołów.

VI turniej ligowy młodziczek – bez awansu

W dniu 24 stycznia w Redzie odbył się VI turniej ligowy młodziczek. Siatkarki Zatoki grały w II lidze i były oprócz gospodyń jednym z faworytów do awansu do I ligi.

Mecz obu drużyn był bardzo zacięty i emocjonujący do końca. W pierwszym secie mecz był wyrównany, jednak od stanu 12:13 redzianki grały bardzo skutecznie w ataku. Dało im to prowadzenie 12:17, 14:19. Młodziczki Zatoki się jednak tym nie przejęły i zaczęły odrabiać straty. Ze stanu 16:20 dla Redy, zrobiło się 21:20 dla Pucka. W końcówce Redzianki nie popełniły już błędu i wygrały tę partię 25:21. Drugi set zaczął się fatalnie dla pucczanek. Dziewczęta przegrywały 2:7, 5:11 a nawet 6:18 (!). W tym momencie wzięły się jednak do odrabiania 12 punktowej straty. I prawie im się to udało, bo doprowadziły do stanu 23:34. Niestety błąd zagrywki naszego zespołu zakończył mecz. Sprawa awansu do I ligi się oddaliła.
Mimo porażki siatkarki Zatoki 95 Puck pokonały kolejne rywalki. Najpierw KaEmKa Starogard Gdański 2:0 (25:11, 25:12), a następnie MTS Kwidzyn 2:1 (18:25, 25:16, 15:11). Młodziczki zajmują obecnie 6 miejsce w rankingu wojewódzkim na 26 zespołów zgłoszonych. Kolejny turniej odbędzie się w dniu 7 lutego w Stężycy.
Kolejność końcowa VI turnieju
1. TKS Reda Ciechocino – awans
2. UKS Zatoka 95 Puck
3. MTS Kwidzyn I
4. KaEmKa Starogard Gdański – spadek

Młodziczki o krok od awansu

10 stycznia w Gdańsku odbył się Turniej Ligowy grupy „B”, w którym wzięły drużyny KKS Energa Gedania II Gdańsk, UKS Orzeł Malbork oraz KaEmKa Starogard Gdański. Nasze dziewczęta były dobrze przygotowane do tych spotkań po zgrupowaniu w Stężycy i turnieju w Rumii. Pierwsze spotkanie z KaEmKą było nerwowe, a nasze przeciwniczki zarówno w I jak i II secie początkowo prowadziły. Końcówki należały jednak do siatkarek Zatoki, które ostatecznie wygrały 2:0 (25:23, 25:15). W kolejnym dramatycznym spotkaniu pucczanki zmierzyły się z Orłem Malbork. Nasz zespół rozpoczął mecz znakomicie od prowadzenia 8:0, a potem 17:4 i 21:9. W tym momencie nastąpił przestój, po którym przeciwniczki doprowadziły do remisu. W nerwowej końcówce lepsze okazały się siatkarki Orła wygrywając seta 26:28. W drugim secie nieco podłamane siatkarki Zatoki przegrały także drugie seta 18:25. Tym samym Malbork zajął 1 miejsce w grupie premiowane awansem do I ligi.

W trzecim meczu siatkarki Zatoki pokonały najsłabsze tego dnia gospodynie Energę Gedanię Gdańsk 2:1. Dzięki temu zwycięstwu Zatoka wywalczyła drugie miejsce w grupie „B”. Po 5 turniejach młodziczki Zatoki zajmują w rankingu wojewódzkim wysokie 6 miejsce.

AWANS MŁODZICZEK DO 1 LIGI (zdjęcia)

MŁODZICZKI UKS ZATOKA 95 PUCK PO RAZ PIERWSZY W HISTORII AWANSOWAŁY DO I LIGI WOJEWÓDZKIEJ!!! Nikola Łysakowska, Karolina Thrun, Paulina Sonnberg, Zuzanna Herrmann, Natalia Glowienke, Natalia Adrjan, Wiktoria Sztamborska, Agata Płóciennik, Alicja Hebel – te zawodniczki wygrały drugoligowy turniej pokonując UKS Trefl Gdynia 2:1, MTS Kwidzyn 2:0 i TKS Reda Ciechocino 2:1. Dodatkowo Zuzia Herrmann w meczu z TKS Reda Ciechocino wykonała 11 kolejnych asów, co jest niebywałym wyczynem.  Gratulacje!!!

Młodziczki Zatoki 95 Puck w kolejnym turnieju zagrają w 1 lidze, w której występują 4 najlepsze zespoły w woj. pomorskim. Pucczanki zmierzą się w nim z APS Rumia I, KKS Gedania Gdańsk I i UKS Orzeł Malbork. Termin tych zawodów to najprawdopodobniej 27 listopad (piątek).