Wielki finał PGE PolSailing Days 2022

W niedzielę 18.09.2022 odbył się na warszawskiej Pradze wielki finał PGE PolSailing Days 2022. W zawodach żeglarskich wzięły udział dzieci z całej Polski, które brały udział w projekcie PGE PolSailing days 2022 oraz nie są zawodnikami. Dla wszystkich uczestników były to pierwsze zawody żeglarskie. Poza ściganiem się na jeziorze Kamionkowskim na uczestników czekał szereg atrakcji na brzegu przygotowany przez Polski Związek Żeglarski.
Yacht Club Rewa reprezentowały trzy zawodniczki: Maja Angielczyk (III miejsce w swojej grupie), Anna Brodowska(IV miejsce w swojej grupie) oraz Aleksandra Nowalińska (I miejsce w swojej grupie – awans do wyścigu finałowego). W kategorii dziewczyn wzięło udział 28 dzieci z roczników 2012-2015.
Po zaciętej i wyrównanej „walce” na wodzie I miejsce w kategorii dziewczyn zajęła nasza wychowanka – Aleksandra Nowalińska ⛵💪🥇🏆.
Medale wszystkim uczestnikom oraz puchary na podium wręczali m.in.: Tomasz Chamera – prezes Polskiego Związku Żeglarskiego, Zofia Klepacka wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich klasy RSX, Piotr Myszka wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, olimpijczyk klasy RSX oraz Maciej Szafran koordynator programu PGE PolSailing.
Cała trójka delegacji spisała się na medal🏆💪⛵ dzielnie sprostając wszystkim wyzwaniom.
Opiekę nad naszymi dziećmi w trakcie zawodów pełnił Koordynator regionalny programu, trener Maciej Angielczyk.
Gratulujemy udziału w zawodach, wyników oraz życzymy dalszych sukcesów🙂💪🏆⛵.