Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Żeglarstwie w Swarzewie.

W sobotę 17 września na wodach Zatoki Puckiej w Swarzewie odbyły się regaty klasy Puck w randze mistrzostw województwa pomorskiego zrzeszenia LZS połączone z regatami o Puchar Wójta Gminy Puck oraz o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowo.

W zawodach wzięło udział 12 załóg,  jako sekcja żeglarska POSM w Pucku wystawiliśmy 2 załogi z czego jedna zajęła pierwsze miejsce w kategorii mistrzostw województwa pomorskiego a druga trzecie miejsce w kategorii regat o Puchar Wójta Gminy Puck.

Warunki pogodowe były raczej trudne, jednak udało się przeprowadzić łącznie 4 biegi po klasycznym trójkącie. Rywalizacja również nie była łatwa, do walki stawili się również bardzo doświadczeni żeglarze regatowi zatem sukcesy naszych początkujących zawodników zasługują na docenienie. Regaty były nie tylko rywalizacją o wynik ale może przede wszystkim doskonałą okazją na doskonalenie swoich umiejętności a także dobrą zabawą.

Po zawodach organizatorzy przygotowali w stanicy w Swarzewie poczęstunek dla wszystkich uczestników który miło zwieńczył wysiłek regat.