Przeglad Form Tanecznych

W dniu 6 czerwca 2024 roku  w hali widowiskowo – sportowej w Jastarni odbyła się osiemnasta edycja Przeglądu Form Tanecznych. Organizatorami imprezy byli:  Powiatowy Ośrodek Sportu Młodzieżowego w Pucku i Szkoła Podstawowa w Jastarni.

            Celem tanecznych spotkań była integracja środowisk szkolnych z powiatu puckiego, wzajemne poznawanie się dzieci, przybliżanie różnych stylów i rodzajów tańca, a także rozwijanie zainteresowań i umiejętności.

            Sprawny przebieg i ciekawą oprawę zapewniły przygotowania podjęte przez organizatorów na wiele miesięcy przed planowanym terminem. Złożyły się na nie m.in. opracowanie regulaminu i programu przeglądu, zabezpieczenie sali i sprzętu nagłaśniającego, pozyskanie sponsorów, wykonanie dekoracji, a także przygotowanie poczęstunku.

            Na scenie zaprezentowało się 102 tancerzy. Instruktorki przygotowujące wychowanków do występu wykazały dużą inwencję w zakresie strojów, rekwizytów i układów tanecznych. Mieliśmy okazję zobaczyć tańce współczesne i ludowe. Uczestnicy wzajemnie się dopingowali, nagradzali brawami poszczególne występy, a przy tym dobrze się bawili. Chwilę relaksu zapewnił uczestnikom słodki poczęstunek przygotowany  przez rodziców z klas kaszubskich i właściciela kawiarni „Lody Bałtyckie” z Jastarni.

Za wspaniale prezentacje tancerze otrzymali medale i pamiątkowe puchary. Wręczanie nagród odbyło się przy udziale zaproszonych gości i komisji sędziowskiej w składzie: Iwona Domachowska- naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Pucku, Anna Robakowska- członek Orkiestry Dętej z Jastarni, Katarzyna Kohnke- absolwentka szkoły Muzycznej I stopnia oraz Robert Buniowski – nauczyciel muzyki.

Wyniki końcowe XVIII Przeglądu Form Tanecznych w Jastarni

SOLIŚCI:

I miejsce Pola Wojtasik ZSP Żelistrzewo

II miejsce Aniela Wojtasik ZSP Żelistrzewo

III miejsce Nina Wiczling ZSP Żelistrzewo

IV miejsce Matylda Abraham SP Jastarnia

V miejsce Blanka Budnik ZSP Żelistrzewo

MINI  FORMACJE:

I miejsce  „Cheer-Up” SP Jastarnia kl.V

II miejsce ZSO Hel – Nina Myślisz, Marta Markiewicz, Zuzia Struck, Wera Witkowska

III miejsce ZSO Hel – TRIO- Kasia Kohnke, Madzia Zaniewska,   Nikola Iwan

FORMACJE -Kat. taniec ludowy

I miejsce ”Dębogórskie kwiatki” POSM Puck

II miejsce Szkoła Podstawowa Połczyno

FORMACJE -Kat. taniec współczesny

I miejsce „Cheer – Up” SP Jastarnia kl.4

II miejsce „Helskie Bursztynki”- ZSO Hel

III miejsce „Like dance” SP Leśniewo

Nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jastarni otrzymała Nina Tabaczyńska ze Szkoły Podstawowej w Leśniewie.