Wydarzenia Sekcji Dębogórskie Kwiatki

Międzyszkolny Konkursu Kolęd „Zaśpiewaj Jezusowi”

Dnia 27.01.2016 odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym i SSM w Dębogórzu  Międzyszkolny Konkursu Kolęd „Zaśpiewaj Jezusowi”.Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając z podkładami muzycznym oraz a capella. Ogółem wzięło udział 36 rożnych wykonawców.

W kategorii zespoły:

I miejsce -Dębogórskie kwiatki– “W stajeneczce narodzony”

 

III Festiwal Kolęd Obcojęzycznych

21.01.2016 w Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się III Festiwal Kolęd Obcojęzycznych.

Zespół Dębogórskie kwiatki – „W stajeneczce narodzony”- I miejsce

 

Przegląd kolęd i pastorałek pt.”Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”- udział Dębogórskich kwiatków.

Organizatorem przeglądu jest Gimnazjum im. Jana Pawła II i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni

 

W niedzielę 10 stycznia 2016 roku w Galerii Szperk w Pogórzu, odbył się finał WOŚP.

Dębogórskie kwiatki zaśpiewały Alfabet kaszubski i zatańczyły „Cindę”. Wspaniale zatańczyła też Agatka Szefka do piosenki Joe Cocker „Night calls”.

 

KONCERT W KOŚCIELE

„Dębogórskie kwiatki” na występie w kościele Przemienienia Pańskiego w Gdyni Chyloni. Zespół występował wraz z Chórem Parafialnym prowadzonym przez panią Magdalenę Piaseczną

 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

17 grudnia odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym i SSM w Dębogórzu   Kiermasz Świąteczny, podczas którego zaprezentowały się Dębogórskie kwiatki. Rozpoczęły całą uroczystość polonezem kaszubskim.

 

WIGILIA SOŁECKA W KAZIMIERZU

Dębogórskie kwiatki 19 grudnia 2015 występowały dla mieszkańców Kazimierza podczas wigilii sołeckiej. Dziewczynki zaśpiewały pieśni i kolędy w języku polskim i kaszubskim. Występ podobał się mieszkańcom i zaproszonym gościom. Z rąk wójta Jerzego Włudzika dzieci otrzymały upominki ufundowane przez panią sołtys Jadwigę Wrzałek. Zostały też zaproszone do wspólnej wieczerzy wigilijnej.

 

„MULTI- MISTRZOWSKI DZIEŃ RODZINY”

W dniu  23 września 2015 boisko szkolne przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Dębogórzu było świadkiem prawdziwej uczty sportowo-rekreacyjnej. Zespół folklorystyczny „Dębogórskie kwiatki” prowadzony przez panią Teresę Czerwińską zaprezentował przepiękny repertuar piosenek oraz tańców kaszubskich. Solowe występy wokalno-taneczne zaprezentowały wszystkim uczennice Natalia Mikołajewska, Oliwia Kreft i Agata Szefka.