Wydarzenia sekcji Piłki Siatkowej chłopców w Jastarni

Liga Wojewódzka młodzików

 1. turniej eliminacyjny.

Dnia 22 października br. rozegrany został pierwszy turniej eliminacyjny PWZPS w kategorii młodzików – grupa 2. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni swoje mecze rozgrywała w Pucku, gdzie zmierzyła się z zespołem gospodarzy oraz siatkarzami SPS Lębork.

Wyniki poszczególnych meczów:

SPS Lębork          – MKS Korab Puck                2:0 (25:6; 25:6)

UKS w Jastarni – SPS Lębork                 0:2 (18:25; 17:25)

UKS w Jastarni – MKS Korab Puck        2:0 (25:10; 25:6)

Wyniki końcowe turnieju:

  1. SPS Lębork – 4 pkt. (4:0)
  2. UKS w Jastarni – 3 pkt. (2:2)
  3. MKS Korab Puck – 2 pkt. (0:4)

Zespół młodzików UKS w Jastarni wystąpił w składzie: Krzysztof Kamiński (kapitan), Tomasz Konkel, Brunon Muża, Zachariasz Pozorski, Piotr Strachanowski, Jakub Szymański, Kacper Zwara; trenerem jest p. Leszek Herrmann; opiekunami: p.p. Marcin Kamiński i Adam Szymański.

Kolejny – drugi – turniej eliminacyjny rozegrany zostanie dnia 29.10 br. (niedziela) od godziny 10.00 w Jastarni.

XI Memoriał Szymka

W dniach 29.09-01.10 br. odbył się już XI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej „Memoriał Szymka” poświęcony przedwcześnie zmarłemu zawodnikowi UKS w Jastarni Szymonowi Szczygielskiemu.

W turnieju udział wzięło 5 drużyn:

UKS Błyskawica Szczecin (trener Edward Wojnecki),

UKS Dwójka Milicz (trener Roman Danilewicz),

UKS OPP Powiat Kołobrzeski (trener Mariusz Rzeszotek),

UKS w Jastarni i Drużyna Szymka (trener Leszek Herrmann).

Od wielu lat formuła turnieju zakłada rozgrywanie dwóch setów w każdym meczu, a wyniki i końcowa klasyfikacja jest znana wyłącznie organizatorowi. Wszystkie zespoły są traktowane jak zwycięzcy i otrzymują jednakowe nagrody, gdyż wszyscy grali dla Szymka.

XI turniej obfitował w sportowe emocje, był także kolejnym spotkaniem młodych siatkarzy. W czasie zawodów każda drużyna miała okazję rozegrać aż 10 meczów, pokonać kolejny krok w przygotowaniach do zbliżających się rozgrywek ligowych i do osiągnięcia swojej dojrzałości siatkarskiej. Po rozegraniu kompletu meczów wszystkie zespoły zakończyły „Memoriał” tradycyjnie na pierwszym miejscu i otrzymały złote medale, dyplomy, jednakowe puchary, pamiątkowe koszulki i inne upominki przygotowane przez Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni. Zostały one wręczone przez p. Tyberiusza Narkowicza – Burmistrza Jastarni.

Organizator – UKS w Jastarni – składa serdeczne podziękowania za pomoc okazaną przy przeprowadzeniu turnieju: p. Arkadiuszowi Labudda (Hotel Dom Zdrojowy) oraz p. Ewie Kwiecińskiej (Szkoła Podstawowa w Jastarni).

XI „Memoriał Szymka” został dofinansowany z grantu Urzędu Miejskiego w Jastarni.