XVII Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w szachach

W dniu 5 października 2015r. (poniedziałek) o godz. 11:00 w Zespole Szkół w Żelistrzewie dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku Marek Heyducki zorganizował XVII Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w szachach .

W zawodach wystartowały trzy zespoły z gimnazjum z terenu Powiatu Puckiego. W zawodach obowiązywały przepisy PZSzach, oraz regulamin POSM Puck. Na I, II i III szachownicy swoje partie rozgrywali chłopcy, IV szachownica – dziewczęta. Kolejność zgłoszeń do pierwszej rundy nie mogła ulec zmianie do końca turnieju, zawodnicy grają tylko jedną partię z partnerem przeciwnej drużyny, tempo gry – 15 min dla zawodnika na rozegranie partii.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I     miejsce Zespół Szkół w Żelistrzewie

II   miejsce   Niepubliczne Gimnazjum w Pucku

III miejsce Gimnazjum w Jastarni

Mistrzem Powiatu Puckiego w szachach została reprezentacja Zespołu Szkół                   w Żelistrzewie grając w składzie: Jan Hammerl, Jakub Kielich, Klaus Martyna, Konrad Welter pod opieką Ryszarda Sitkiewicza uzyskując tym samym awans do półfinału Województwa Pomorskiego. Zespoły w nagrodę otrzymały od dyrektora POSM w Pucku medale i dyplomy.