Powiatowe zawody w Szachach drużynowych.

W dniu 10 października 2019r. w Szkole Podstawowej w Żelistrzewie dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku Marek Heyducki zorganizował XXI Powiatowe Igrzyska Dzieci, Młodzieży Szkolnej oraz Licealiadę w Szachach drużynowych .

W zawodach obowiązywały przepisy PZSzach, oraz regulamin POSM Puck. Mecze rozgrywano na 4 szachownicach. Kolejność zgłoszeń do pierwszej rundy nie mogła ulec zmianie do końca turnieju, tempo gry – 15 min dla zawodnika na rozegranie partii.

Mistrzem Powiatu Puckiego w najmłodeszej kategorii została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pogórzu grając w składzie: Adam Konarski, Szymon Kowalczyk, Emilia Laska i Franciszek Skrzypek, pod opieką Marcina Pustówki.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Dębogórzu, grając w składzie: Hanna Kuźniewska, Krzysztof Prażmo, Szymon Rachwał i Łukasz Siemczuk, pod opieką Tomasza Wszałka.

W Licealiadzie najlepsza okazała się reprezentacja PZS w Kłaninie grając w składzie: Jakub Hintzke, Norbert Dettlaff, Mikołaj Groenwaldt i Sara Grabińska, pod opieką Wiesława Oberziga.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
IGRZYSKA DZIECI:
I miejsce SP Pogórze
II miejsce SP Żelistrzewo
III miejsce SP Puck

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
I miejsce SP Dębogórze
II miejsce SP Puck
III miejsce SP Pogórze
IV miejsce SP Żelistrzewo
V miejsce SP 2 Władysławowo

LICEALIADA:
I miejsce PZS Kłanino
II miejsce I LO Puck
III miejsce PCKZiU Puck
IV miejsce ZS1 Władysławowo

Na zakończenie zawodów najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale.