Wydarzenia Sekcji Piłki siatkowej dziewcząt – kadetki

I zespół kadetek zagra o miejsca 7-10

Po znakomitej pierwszej rundzie (1 miejsce w grupie „B”) i odpadnięciu w Finale II ligi siatkarki pierwszego zespołu kadetek przystąpią  do rozgrywek o miejsca 7-10. Ich przeciwniczkami będą zawodniczki TKS Reda Ciechocino, Energa Gedania II Gdańsk oraz MTS Kwidzyn.
Pierwsze spotkania odbędą się najprawdopodobniej w połowie marca.

Kadetki zajmują III miejsce w finale II Ligi

Pierwszy zespół kadetek wygrał grupę”B” i awansował do finału II ligi, w którym zagrały zespoły ze zwycięskich grup „A”, „B” i „C”. W finale zagrały więc oprócz Zatoki: GKS Wieżyca 2011 Stężyca i UKS Ogólniak Nowy Dwór. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” bez rewanżów. Awans do dalszych rozgrywek przewidziano dla dwóch najlepszych drużyn.
W pierwszym spotkaniu w Pucku Zatoka gościła GKS Wieżycę 2011 Stężycę. Niestety zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki przyjezdnej drużyny, która wygrała stosunkiem 0:3 (10:25, 22:25, 10:25). Tylko w drugim secie nasze zawodniczki były bliskie zwycięstwa. W nerwowej końcówce lepsze okazały się  jednak siatkarki ze Stężycy.
W kolejnym spotkaniu nasze siatkarki zagrały na wyjeździe w Nowym Dworze. Tylko zwycięstwo przedłużało szansę na awans. Mimo ambitnej postawy i serca zostawionego na boisku siatkarki Zatoki przegrały to spotkanie 1:3 (18:25, 19:25, 25:17, 19:25). W ten sposób nasze siatkarki odpadły z gry o medale w kategorii kadetek.
W ostatnim meczu GKS Wieżyca 2011 Stężyca pokonała 3:0 (25:23, 25:23, 25:23) UKS Ogólniak Nowy Dwór. Oba zespoły awansowały do baraży o finał wojewódzki. W nich Stężyca spotka się UKS Orzeł Malbork, a Ogólniak Nowy Dwór zagra z Czarni Słupsk.
Skład Zatoki 95 Puck: Karolina Budzisz, Oliwia Olender, Agata Płóciennik, Agnieszka Weserling, Patrycja Parchem, Zuzanna Herrmann, Nikola Łysakowska, Marta Darga. Karolina KIrszling, Oliwia Olender, Weronika Marzejon. Trener: Mariusz Mischkowski.

1 miejsce w grupie „B” I zespołu kadetek

9 stycznia I zespół kadetek pokonał na wyjeździe UKS Trefl II Gdynia 3:1 (25.12, 20:25, 25:12, 25:12). Był to ich ostatni mecz w grupie „B” dający zarazem awans do następnej fazy rozgrywek. Zwycięstwo dało zespołowi Mariusza Mischkowskiego 1 miejsce w grupie przed TKS Reda Ciechocino. Kadetki zmierzą się w dalszych rozgrywkach z zwycięzcami grup „A” i „C”, czyli GKS Wieżyca 2011 Stężyca oraz UKS Ogólniak Nowy Dwór. Terminy pierwszych spotkań nie są jeszcze znane.

 

Duży krok do ukończnia rozgrywkek grupowych na pierwszym miejscu

5 grudnia pierwszy zespół UKS ZATOKA 95 PUCK pojmował w rundzie rewanżowej zespół TKS Reda Ciechocino. Był to mecz o utrzymanie pierwszego miejsca w grupie B ligi województwa pomorskiego kadetek. Zespół z Redy zajmuje w tej grupie drugie miejsce, dlatego też ten mecz był bardzo ważny. Siatkarki z Pucka rozegrały dobre spokojne spotkanie i mimo głośniejszego dopingu kibiców zespołu gości wygrały 3:0 (do 23, 19, 14). Tym samym nasz zespół umocnił się na pierwszym miejscu w grupie i jest w bardzo dobrym położeniu przed meczami wyjazdowymi z Gedanią Gdańsk i Treflem Gdynia.

  1. Z. Herrmann, 2. W. Marzejon, 5. M. Darga, 9. P. Parchem, 11. A. Weserling, 12. K. Budzisz, 14. K. Kirszling